Mechaniczne czyszczenie i udrażnianie kanalizacji

Udrażniamy elektromechanicznie (przetykamy) i czyścimy rury kanalizacyjne o średnicy od 32mm do 250mm.
W przypadku silnych zabrudzeń kanałów, starych rur, czy uszkodzonych, czy z przerośniętymi korzeniami metoda hydro ciśnieniowa popularnie zwana wuko nie daje oczekiwanych efektów.
W tym przypadku znacznie lepsze efekty daje metoda elektromechaniczna polega na wprowadzaniu do rur kanalizacji spirali udrażniającej, albo czyszczącej napędzanej maszyna elektryczną.


Na końcu spirali instaluje się specjalne końcówki udrażniające, frezujące lub łańcuchowe w zależności od udrożnianej średnicy oraz zanieczyszczeń.
Spirala elektryczna napędzana przez profesjonalną  maszynę firmy Rothenberger o mocy 1400W. Spirala czyszcząca  obraca się wokół własnej osi z prędkością do 720 obrotów na minutę rozbijając i usuwając wszystkie zatory, które napotka na swojej drodze. Metoda doskonale sprawdza się przy udrażnianiu masywnych zatorów kanalizacji, tłuszczu, usuwaniu korzeni z rur kanalizacyjnych, czy obcych elementów znajdujących się w kanalizacji, w tym także połamanych części sprężyn kanalizacyjnych, czy różnego rodzaju przedmioty. Do mniejszych średnic rur, udrażniania instalacji wewnętrznych stosujemy spiralę elektryczną firmy ROTHENBERGER R600, sprężyna elektryczna wraz z zestawem końcówek umożliwiających usunięcie nawet ciężkich korków na instalacji kanalizacji dla średnic 50-150mm.

Przykład zaplątanie sprężyny w instalacji kanalizacji. Klient  zastosował  złą średnicę  sprężyny do udrożnienia kanalizacji, Nastąpiło zablokowanie przepływu.

pogotowie kanalizacyjne zadzwoń- 505-697 600

pogotowie kanalizacyjne Warszawa